Vážené dámy, vážení páni. 

  Život nám pripravuje nejedno príjemné, ale aj nepríjemné prekvapenie. Stretne nás či už pri športe, v práci, alebo len tak doma. Nemyslíme si, že by sme Vám mohli od všetkých nepríjemností pomôcť, ale tie ktoré postihnú Vaše kolená, resp. Vaše kĺby, si trúfame odstrániť.

  Poranenie kolena patrí medzi najčastejšie úrazy a s pribúdajúcimi rokmi pribúdajú aj problémy. Počet poškodení tohto kĺbu je vo svete a najmä u športovcov veľmi vysoký. Napríklad až 23%všetkých poranení lyžiarov tvorí práve toto poranenie. Medzi inými športovcami stojí v popredí futbal, basketbal, hádzaná a hokej. Radi samozrejme pomôžeme aj nešportovcom, resp. starším ľuďom, ktorý majú problémy s kolenami alebo s inými kĺbmi.

  Najpresnejšou a najvýhodnejšou metódou pri poškodení kolien je artroskopická metóda. Jednou z výhod tejto metódy je malá invazívnosť zákroku, z čoho vyplýva, že pacient nemusí byť hospitalizovaný v nemocnici. V USA takýmto spôsobom operujú až 90% pacientov, v Nemecku je to okolo 70-80% pacientov.

  Túto metódu sme zaviedli na Slovensku medzi prvými, hlavne pre jej výhody, ktoré prináša a ktoré pocítite už pri vstupe do príjemného zariadenia. Flexibilná organizácia poskytuje vyššiu motiváciu personálu a zaručuje vyšší výkon. Špecializovaný operatéri skrátia operačný čas na minimum, čo spolu so špičkovou technikou a kvalitným materiálom zníži riziko infekcie. Okrem artroskopických operácií metódou „ One day surgery“ (t.j. že v priebehu niekoľkých hodín po operácii idete domov) robíme aj iné ortopedicko-traumatologické výkony. Za tri roky existencie sme spravili 1202 artroskopických opeácií. Z toho v 1. roku - 252, v 2. roku - 453 a v 3. roku - 497 artroskopických operácií. Z toho bolo operácií kolenného kĺbu 98,33%, lakťového kĺbu 0,25%, členkového kĺbu 0,83%, v oblasti ramena, riešenie problémov v subakromiálnej oblasti 0,75% operácií. Robíme aj zložité operácie, napríklad: plastiky skrížených väzov kolena ( 159 operácii – 13,25% ), transplantácie chrupavky – 0,5%, ale dokážeme ich spojiť aj v jednej artroskopickej operácii, sutura meniskov  0,91%, alebo napríklad: sutura osteochondrosis dissecans.

  Súčasťou Chirurgického centra je poskytovanie operačných zákrokov aj v oblasti plastickej chirurgie.

  Obohatením je aj kvalitná ortopedická ambulancia pre deti aj dospelých.

  Jednou z najnovších metód je terapia rázovými vlnami -radikálne ošetrenie bez skalpelu.

  Všetky tieto služby zabezpečuje tým špičkových odborníkov, ktorý sú celý týždeň k dispozícii pacientom Chirurgického centra. Mnohý klienti iste ocenia aj to , že na vyšetrenie nemusia čakať, ale môžu sa telefonicky objednať.

 

Chirurgické centrum, a.s.
Kozia ul. č. 17
811 03 Bratislava
Tel : 02 / 544 31 892
GSM : 0903 710 040
Tel. / fax : 02 / 544 31 891
E-mail: chir.centrum@szm.sk
___________________________________
Copyright © 2002,
all rights reserved.

Design by Juraj Keller
Last update 01.2006

   
     MUDr. Vojtech Lazar
   Riaditeľ  Chirurgického Centra